Reprezentantka Polski przedłużyła umowę z Beef Master Budowlanymi

Dobre wieści płyną z obozu Beef Master Budowlanych. Z łódzkim klubem zdecydowała się przedłużyć umowę Aleksandra Sikorska. Co więcej, środkowa została dowołana do reprezentacji Polski przez selekcjonera Piotra Makowskiego
Sikorska ma za sobą nie najlepszy sezon, jednak nie chodzi o jej postawę na boisku, ale o fakt, że w większości meczów pauzowała ze względu na kontuzję kości strzałkowej. Wcześniej środkowa była już obserwowana przez selekcjonera żeńskiej kadry Piotra Makowskiego i szkoleniowiec rozważał jej powołanie do reprezentacji. Ze względu na uraz ostatecznie Sikorska nie pojechała na zgrupowanie.

W rozmowie z Łódź.sport.pl Adam Grabowski, trener Budowlanych, podkreślał, że gdyby Sikorska zaliczyła więcej występów w minionym sezonie Orlen Ligi, Makowski prawdopodobnie powołałby zawodniczkę do kadry. - Na ubiegłorocznej Uniwersjadzie była najlepiej blokującą zawodniczką naszej reprezentacji. W Budowlanych też prezentowała się bardzo dobrze. Cóż, większość sezonu z powodu kontuzji przesiedziała na trybunach lub trenując indywidualnie. Żaden trener nie podjąłby ryzyka jej powołania - powiedział nam Grabowski.

Tymczasem okazało się, że Makowski w ostatniej chwili zdecydował się dowołać młodą zawodniczkę do kadry, która aktualnie przebywa na zgrupowaniu w Szczyrku. Przypomnijmy, że do reprezentacji powołana została także Agata Durajczyk, do niedawna libero Budowlanych, która od nowego sezonu zagra w Atomie Trefl Sopot.

To niejedyna dobra informacja, jeśli chodzi o Sikorską. Zawodniczka zdecydowała się przedłużyć umowę z łódzkim klubem. To dobra informacja dla kibiców i samego trenera, który nie ukrywa, że to perspektywiczna i dobra siatkarka. - Cieszymy się, że Ola zostaje z nami na dłużej - mówi Marcin Chudzik, prezes Beef Master Budowlanych. - Podpisała nową umowę i dzięki temu w Łodzi będzie grała przez dwa kolejne sezony.

Siatkarki Budowlanych aktualnie przechodzą okres roztrenowania. Zawodniczki w Łodzi korzystają z siłowni i grają w siatkówkę plażową. Przypomnijmy, że oprócz Durajczyk z klubu odeszły Noris Cabrera, Olga Tracz i Tabitha Love. Wszystko wskazuje też na to, że z Budowlanymi pożegnają się również Ewa Cabajewska i Anita Kwiatkowska.