Rachel Rourke nie zostanie gwiazdą Budowlanych Łódź

Budowlani Łódź wciąż szukają kandydatek do gry w przyszłym sezonie w Orlen Lidze. Jedną z kandydatek była Australijka Rachel Rourke, która ostatecznie wybrała klub z Azerbejdżanu
Rourke w Polsce spędziła dwa lata. W sezonie 2011/2012 grała w Muszyniance Muszyna, z którą wywalczyła wicemistrzostwo i Superpuchar Polski. Jeszcze lepszy miała kolejny rok, kiedy to reprezentowała barwy Atomu Trefl Sopot. Zawodniczki z Trójmiasta zostały mistrzyniami Polski. Ostatni sezon Australijka spędziła w Rabicie Baku, czyli jednej z najlepszych drużyn Europy. Nie bez znaczenia jest fakt, że zdobyła mistrzostwo Azerbejdżanu i brązowy medal Ligi Mistrzyń.

Nic więc dziwnego, że Budowlani, którzy szukają solidnej atakującej, rozważali grę Rourke w Łodzi. - Nie wiemy tylko, czy Rachel zaakceptuje naszą ofertę finansową, bo nasz budżet z gumy nie jest, a w Rabicie zarabiała kolosalne pieniądze - mówił podczas negocjacji Marcin Chudzik, prezes Budowlanych, który jednocześnie prosił, by nie rozgłaszać informacji o transferze. - Jesteśmy cały czas w kontakcie z jej menedżerem, ale rozbieżności, jeśli chodzi o pieniądze, są na razie duże.

I dodał: - Naszym priorytetem jest zatrudnienie pierwszej atakującej, a jeśli nie uda nam się pozyskać drugiej, to miejsce może zająć po prostu dziewczyna z Młodej Orlen Ligi. To na pewno zwiększy rywalizację w drużynie młodzieżowej.

Teraz już wiadomo, że Rourke na pewno nie zostanie siatkarką Budowlanych. Ostatecznie Australijka wybrała ofertę innego klubu ze stolicy Azerbejdżanu, Igtisadchi. Warto dodać, że nowa drużyna Rourke w ubiegłym sezonie zajęła trzecie miejsce w lidze i dzięki temu będzie grała w pucharze CEV.

Przypomnijmy, że wcześniej Budowlani zatrudnili środkową Gabrielę Wojtowicz-Polańską, libero Dorotę Medyńską oraz rozgrywającą Emilię Kajzer.

Więcej o: