Sanja Popović ostatnim wzmocnieniem Budowlanych. Skład już skompletowany

Budowlani Łódź skompletowali skład na przyszły sezon Orlen Ligi. W zespole Adama Grabowskiego będzie występowało 11 zawodniczek, a ostatnim i największym wzmocnieniem jest Chorwatka Sanja Popović. Nie dość, że atakująca potrafi się wykazać na boisku, to w przeszłości została uznana za najpiękniejszą zawodniczkę Orlen Ligi.
SIATKÓWKA. Szefowie Budowlanych zapowiadali, że największy hit przygotowują na zakończenie. I tak się stało. Gwiazdą drużyny będzie słynna Chorwatka Sanja Popović. 30-letnia atakująca ostatnio grała w Dynamie Moskwa, wcześnie była m.in. zawodniczką Muszynianki, którą poprowadziła do zdobycia Pucharu CEV. Ponadto na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo Chorwacji (Mladost Zagrzeb), puchar ligi włoskiej i brązowy medal Ligi Mistrzyń (Asystel Novara).

Budowlani długo szukali klasowej atakującej. - Chcemy zatrudnić siatkarkę, która będzie zdobywała po 15 punktów w meczu, a nie nawet zero, bo już takie dziewczyny też u nas grały - mówił Adam Grabowski, trener Budowlanych. W ostatnich dwóch sezonach na tej pozycji grały Magdalena Piątek, Anita Kwiatkowska i Noris Cabrera. Na lepsze siatkarki łódzkiego klubu nie było stać.

Pozyskanie Popović jest więc dużym sukcesem Budowlanych. Chorwatka zaliczana jest do najlepszych na świecie na swojej pozycji. Dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (186 cm wzrostu i 307 cm zasięgu w ataku). - To dokładnie taka siatkarka, jakiej szukaliśmy - zapewnia Grabowski. Prezes Marcin Chodzik negocjował także z Anną Podolec i Australijką Rachel Rourke. Pierwsza zdecydowała się pozostać w Atomie Trefl Sopot, a Australijka wybrała grę w azerskim Igtisadchi Baku. - Nie chcę się zagłębiać w to, co było, bo to nie ma już teraz sensu. Było przecież wiele kandydatek, z którymi rozmawialiśmy - podkreśla Grabowski.

Popović jest uważana za jedną z najładniejszych siatkarek. Wielokrotnie brała udział w sesjach zdjęciowych, pozowała też dla "Playboya".

Chorwatka jest jedenastą siatkarką w kadrze Budowlanych. Brakuje jeszcze rezerwowej atakującej, ale... skład został już zamknięty. Wszystko wskazuje na to, że ostatnie miejsce w składzie będą zajmować utalentowane zawodniczki z tworzonego zespołu Młodej Orlen Ligi. - Nie ma co szukać kogoś na siłę - mówi Grabowski. - Jeśli będziemy potrzebowali wzmocnienia, to mamy jeszcze przecież czas na zakontraktowanie siatkarki do końca pierwszej rundy. W takim gronie spotkamy się w sierpniu na pierwszym treningu. Kiedyś w Pile graliśmy dziesięcioma zawodniczkami, zdobyliśmy mistrzostwo Polski i walczyliśmy w Lidze Mistrzyń.

Szkoleniowiec wspomina, że w swojej karierze zawsze miał problem ze środkowymi. - Tak było i w Mielcu, i w Pile, i w ostatnim sezonie w Łodzi, kiedy kontuzjowane były najpierw Sylwia Pycia, a następnie Aleksandra Sikorska. Mam nadzieję, że teraz ten pech się już wyczerpał i 12. zawodniczka będzie tylko uzupełnieniem składu na poszczególne pozycje - kończy.

Budowlani spotkają się na pierwszym treningu 1 sierpnia. Nowym trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne będzie były łódzki lekkoatleta Tomasz Nagórka, zaś dotychczasowy statystyk Błażej Krzyształowicz został asystentem trenera Grabowskiego.

Kadra Budowlanych. Rozgrywające: Emilia Kajzer, Magdalena Śliwa; przyjmujące: Natalia Nuszel, Ewelina Sieczka, Dorota Ściurka, Martyna Grajber; środkowe: Sylwia Pycia, Gabriela Wojtowicz-Polańska, Aleksandra Sikorska; atakująca: Sanja Popović; libero: Dorota Medyńska.