Kontuzja siatkarki Budowlanych Łódź. Na szczęście niegroźna

W minionym sezonie Orlen Ligi trener Budowlanych Adam Grabowski z powodu kontuzji niemal przez cały sezon nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich siatkarek. Szkoleniowiec liczy na większe szczęście w nadchodzących rozgrywkach, ale już podczas przygotowań jedna z zawodniczek narzeka na uraz
Budowlane przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły 1 sierpnia. Trenują w siłowni i w Atlas Arenie, gdzie będą rozgrywały swoje ligowe mecze. Początkowo Adam Grabowski mógł skorzystać z 11 siatkarek, ponieważ miejsca pod nieobecność kadrowiczek (Sanja Popović, Dorota Medyńska, Emilia Kajzer i Aleksandra Sikorska) w pierwszym zespole wypełniły zawodniczki z Młodej Orlen Ligi: Maria i Magdalena Woźniczki, Julia Brzezińska oraz Joanna Pacak.

Teraz w drużynie seniorek ćwiczy jedynie osiem zawodniczek. - Z seniorkami została tylko Asia Pacak, a reszta trenuje już z zespołem Młodej Orlen Ligi. Założyliśmy sobie, że z pierwszą drużyną będzie trenowała jedna siatkarka, która będzie wyróżniała się na zajęciach u Jacka Pasińskiego. Na razie jest więc to Asia - mówi Marcin Chudzik, prezes klubu.

Od kilku dni indywidualnie z trenerem przygotowania fizycznego Tomaszem Nagórką oraz fizjoterapeutą ćwiczy środkowa Gabriela Wojtowicz-Polańska. Zawodniczka, która wróciła do sportu po kontuzji, uskarża się na kontuzję mięśnia czworogłowego uda. - Na szczęście to nic poważnego i po paru dniach oddzielnych ćwiczeń od wtorku wrócę do treningów w pełnym wymiarze z pozostałymi dziewczynami - mówi siatkarka.

Sezon Orlen Ligi Budowlane zainaugurują 4 października w Muszynie.