Sport.pl

Siatkarki Budowlanych trenują już prawie w komplecie

Do trenujących od 1 sierpnia siatkarek Budowlanych dołączyły dwie kolejne zawodniczki, które grały w reprezentacji. Ale jeszcze nie wszystkie.
Budowlane przygotowania do nowego sezonu Orlen Ligi rozpoczęły 1 sierpnia. Na zajęciach brakowało wówczas libero Doroty Medyńskiej, środkowej Aleksandry Sikorskiej, rozgrywającej Emilii Kajzer, atakującej Sanji Popović oraz przyjmującej Magdaleny Damaske. Cztery pierwsze zawodniczki były w kadrze na World Grand Prix. Jeśli chodzi o Damaske, to wciąż przechodzi rehabilitację po kontuzji i nie wiadomo, czy w ogóle w przyszłym sezonie zagra w Budowlanych. Razem z pierwszą drużyną ćwiczyły zawodniczki z Młodej Orlen Ligi: Julia Brzezińska, Joanna Pacak oraz Magdalena i Maria Woźniczki. Dodatkowo w ostatnim czasie z Budowlanymi ćwiczy Wioletta Szkudlarek, doświadczona środkowa, wychowanka ŁKS. - Wiola tylko z nami trenuje - mówi Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

W czwartek do składu dołączyły już Sikorska i Kajzer. W poniedziałek treningi rozpocznie także Medyńska. - Jesteśmy już w Łodzi i nie mamy już innych planów. Skupiamy się na zajęciach w Budowlanych - mówi Kajzer.

- Wciąż czekamy na Sanję Popović, ale ona przyjedzie już w czasie trwania sezonu, ze względu na występ w mistrzostwach świata - wyjaśnia Chudzik.

Więcej o: