Budowlani Łódź pokonali uczestnika siatkarskich mistrzostw świata

W piątek siatkarki Budowlanych Łódź rozegrały drugi sparing podczas miniturnieju w Gliwicach. Pokonały reprezentację Kamerunu, która w Polsce przygotowuje się do mistrzostw świata we Włoszech
W środę Budowlane zremisowały 2:2 z Chimnikiem Jiżnyj, czyli mistrzem Ukrainy. Trenerzy obu drużyn umówili się, by rozegrać cztery sety. Bardzo dobrze zagrała wówczas Ewelina Sieczka, która wzmocniła Budowlanych przed zbliżającym się sezonem. Zdobyła aż 21 punktów i zanotowała 56 proc. skuteczności.

Dzień później podopieczne Adama Grabowskiego czekał sparing z drugim z rywali, czyli reprezentacją Kamerunu. Afrykanki w Polsce przygotowują się do mistrzostw świata, które odbędą się we Włoszech. Budowlane okazały się lepsze i wygrały 3:1. - Zagraliśmy bardzo dobrze, mecz mógł się podobać - komentuje Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

Łodzianki po meczu wyruszyły w podróż do Łodzi, a wieczorem przyjadą do Atlas Areny. Nie będą jednak trenowały, a dopingowały męską reprezentację siatkarzy w meczu mistrzostw świata z Włochami (godz. 20.25).