Magdalena Damaske miała grać w Budowlanych, a błyszczy w Atomie Trefl

Jak już informowaliśmy na Łódź.sport.pl, Magdalena Damaske ostatecznie nie będzie grała w Budowlanych Łódź, ale Atomie Trefl Sopot. Początkowo Marcin Chudzik, prezes łódzkiego klubu, nie chciał zabierać głosu na ten temat, ale wszystko już wyjaśnił
Damaske to jedna z najbardziej uzdolnionych zawodniczek młodego pokolenia. Nic więc dziwnego, że wieść o jej pozyskaniu przez Budowlanych znacznie ucieszyła łódzkich kibiców. Siatkarka w rozmowie z Łódź.sport.pl także podkreśliła, że jest zadowolona z wyboru. Damaske nie przyjechała jednak na pierwsze zgrupowanie, a ostatnio świat obiegła wiadomość, że zagra w... Atomie Trefl Sopot. - Nie potoczyło się tak, jak powinno - mówi Chudzik. - Podpisaliśmy z nią umowę i rzeczywiście była zadowolona. Rodzice mieli jednak ważny kontrakt z Gedanią Gdańsk. To wykluczało grę w Budowlanych, bo jedyne prawa do jej karty ma właśnie juniorski klub. Gedania ma z kolei ważną umowę partnerską z Atomem Trefl i to tam Damaske zagra w przyszłym sezonie. Prawnie nic nie możemy z tym zrobić.

Damaske bardzo dobrze zaprezentowała się w pierwszym meczu Orlen Ligi z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Atom Trefl wygrał 3:0, a przyjmująca została najlepszą zawodniczką spotkania. - Teraz skończyły się mistrzostwa świata i gdy przyjadą zawodniczki z zagranicy, nie będzie miała możliwości gry. W Budowlanych miałaby łatwiej, ale nic już na to nie poradzimy - kończy Chudzik.