Budowlani Łódź we wtorek zaprezentują nową libero. To będzie hit

Na wtorkowym treningu do Budowlanych Łódź dołączy nowa siatkarka na pozycji libero, która ma zastąpić Dorotę Medyńską
Medyńska w przedostatnim sparingu przed sezonem doznała koszmarnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Oznacza to, że siatkarka będzie musiała pauzować około sześciu miesięcy. W tym tygodniu zawodniczka ma przejść zabieg, a następnie rozpocznie rehabilitację. Po tym okresie musi wrócić jeszcze do formy, dlatego w tym sezonie już nie zagra.

W pierwszym meczu Orlen Ligi przeciwko Developresowi Rzeszów (Budowlane wygrały 3:2) na libero zagrała Martyna Grajber, która przez tydzień mocno pracowała nad przyjęciem piłki. Mimo to rywalki nie miały litości i większość zagrywek posyłały właśnie w młodą zawodniczkę. Ostatecznie Grajber miała 56-procentową skuteczność w przyjęciu.

Prezes klubu Marcin Chudzik zapowiedział, że klub rozgląda się za nową libero. - Musi to być zawodniczka, która nie będzie słabsza od Doroty. Jesteśmy mocni na pozostałych pozycjach, dlatego nie możemy odstawać na libero - mówił szef Budowlanych.

Ostatecznie łódzki klub miał trzy kandydatki do gry na libero: dwie zagraniczne i jedną krajową. Budowlani wybrali już nową zawodniczką i we wtorek oficjalnie ją zaprezentuje. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, będzie to bardzo dobra zawodniczka, która gra w silnej reprezentacji europejskiej. - W poniedziałek wieczorem podpiszemy kontrakt - mówi Chudzik.

Drugi mecz w nowym sezonie Orlen Ligi Budowlane zagrają w czwartek. W Atlas Arenie podejmą Legionovię Legionowo (godz. 18).