Wiemy, kto będzie nową libero Budowlanych Łódź. To siostra... bramkarza Chelsea Londyn

24-letnia Valerie Courtois została nową libero łódzkich Budowlanych. We wtorek zostanie zaprezentowana podczas specjalnej konferencji prasowej
Jak już informowaliśmy na Łódź.sport.pl, od weekendu Budowlani mieli już zastępczynię Doroty Medyńskiej. Brakowało jednak podpisu pod kontraktem. Ostatecznie nową libero Budowlanych zostanie Belgijka Valerie Courtois. W poniedziałkowy wieczór spotkała się z prezesem Marcinem Chudzikiem i podpisała umowę z łódzką drużyną.

Courtois to bardzo dobra libero, która występuje w belgijskiej reprezentacji. Podczas mistrzostw Europy w 2013 roku została wybrana na najlepszą libero turnieju, a wspólnie z koleżankami wywalczyła brązowy medal. Warto dodać, że jej młodszy o dwa lata brat Thibaut (22 lata) jest bramkarzem Chelsea Londyn, w której wygrał rywalizację z Petrem Cechem. W poprzednim sezonie z Atletico Madryt zdobył mistrzostwo Hiszpanii i awansował do finału Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy, że Medyńska podczas jednego ze sparingów przed sezonem zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. Jej rehabilitacja potrwa ponad pół roku, dlatego są małe szanse, że wróci na boisko przed zakończeniem mistrzostw Polski.

Courtois oficjalnie zostanie zaprezentowana kibicom we wtorek podczas specjalnej konferencji prasowej.