Valerie Courtois oficjalnie zaprezentowana w Budowlanych Łódź

Budowlani Łódź znaleźli nareszcie następczynię Doroty Medyńskiej na pozycji libero. Klub we wtorek oficjalnie zaprezentował Belgijkę Valerie Courtois
- Valerie ma dać nam spokój w przyjęciu i obronie - mówi Adam Grabowski, szkoleniowiec Budowlanych. - Jest doświadczoną zawodniczką, grała w wielu imprezach na wysokim poziomie.

Belgijka to solidna zawodniczka, która mimo faktu, że ma dopiero 24 lata, posiada spore doświadczenie. W niedawno zakończonych mistrzostwach świata w siatkówce (Belgia zajęła 11. miejsce) Courtois była drugą najlepszą broniącą. Wcześniej zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Europy, w których została także najlepszą libero. Nic więc dziwnego, że transfer libero cieszy wszystkie związane z klubem osoby. Sama zawodniczka także jest zadowolona z wyboru. - Skończyłam studia, więc mogłam znaleźć nareszcie klub poza Belgią - mówi Courtois. - Nie miałam jeszcze drużyny na nowy sezon. Budowlani to ambitna drużyna w silnej lidze.

Dużo wskazuje na to, że Belgijka zagra już w czwartkowym meczu z Legionovią Legionowo, ale... - Mamy wszystko dopięte na 99 procent - mówi Marcin Chudzik, prezes Budowlanych. - Formalności jest sporo, bo musimy otrzymać zgodę federacji belgijskiej, następnie Europejskiej Federacji Siatkówki CEV, a potem zarejestrować ją w Polski Związku Piłki Siatkowej. Dwa dni to mało, ale zrobimy wszystko, by Valerie mogła już zagrać.