Budowlane awansowały w Pucharze Polski. Pierwszoligowiec jednak postraszył

Siatkarki Budowlanych Łódź pokonały Zawiszę Sulechów 3:0 i awansowały do 1/8 Pucharu Polski. Ambitny pierwszoligowiec tanio jednak skóry nie sprzedał.
SIATKÓWKA. Budowlani do Sulechowa pojechali świeżo po bardzo słabym spotkaniu z Legionovią Legionowo (0:3). Prezes Marcin Chudzik zapowiadał, że jego zespół nie ma zamiaru odpuszczać Pucharu Polski, ani lekceważyć przeciwnika. Co ciekawe, trener Błażej Krzyształowicz dokonał zmian w pierwszej szóstce. Słabo spisujące się ostatnio Magdalenę Śliwę, Ewelinę Sieczkę i Natalię Skrzypkowską zastąpiły odpowiednio Emilia Kajzer, Martyna Grajber i Dorota Ściurka. Mimo to, Budowlane wcale nie pokazały, że są o klasę lepsze od swoich rywalek. To Zawisza prowadził przez większą część seta, a łodzianki miały duże problemy z zatrzymaniem ataków Agaty Skiby. W drużynie Budowlanych tak naprawdę wyróżniała się tylko Sanja Popović, która była skuteczna zarówno na zagrywce, jak i w ataku. Łodzianki inicjatywę przejęły w końcówce seta i mimo faktu, że miały trzy piłki setowe, to partię rozstrzygnęły dopiero na przewagi (34:32).

W drugim secie dalej Zawisza prowadził grę i w pewnym momencie prowadził już 7:1. Całe szczęście, że w polu serwisowym dobrze zaczęła grać Sylwia Pycia. Jej asy serwisowe i dobry atak Popović pozwoliły Budowlanym wyjść na prowadzenie. Końcówka należała już do łodzianek i rezultatem 25:22 Budowlane zapewniły sobie zwycięstwo w drugim secie.

Podopieczne Krzyształowicza w trzeciej partii zdominowały już swoje rywalki. Szybko osiągnęły przewagę, a Zawisza zaczął popełniać błędy. W efekcie Budowlane wygrały 25:15, a cały mecz 3:0.

W następnej rundzie Budowlane zagrają ze zwycięzcą meczu Nafta Piła - Developres Rzeszów.

Zawisza Sulechów - Budowlani Łódź 0:3

Sety: 32:34, 22:25, 15:25

Zawisza: Szymańska, Skiba, Perlińska, Baran, Sołodkowicz, Kwiatkowska, Rzepnikowska (libero) oraz Wawrzyniak, Bury, Witkowska, Wellna

Budowlani: Kajzer, Ściurka, Polańska, Popović, Grajber, Pycia, Courtois (libero) oraz Sikorska, Skrzypkowska