Budowlane coraz lepsze. Świetny mecz z KSZO

Po jednym z najlepszych meczów w tym sezonie Budowlani Łódź rozbili KSZO Ostrowiec. Rywal był słaby, ale wygranie dwóch setów do 15 musi robić wrażenie.
SIATKÓWKA. Przed piątkowym meczem miłe wyróżnienie spotkało Martę Wójcik, rozgrywającą KSZO, która przez pięć lat swojej sportowej kariery grała w Budowlanych. Prezes Budowlanych Marcin Chudzik podarował jej klubowe pamiątki, a kibice nagrodzili brawami.

Łodzianki walczyły o trzecie zwycięstwo z rzędu, a rywalem był beniaminek. W poniedziałek Budowlane pokonały Naftę Piła, ale gra pozostawiała trochę do życzenia. A zespół z Ostrowa teoretycznie jest silniejszy...

Po ostatnim wygranym meczu z Naftą Piła trener Budowlanych Błażej Krzyształowicz w pierwszej szóstce wystawił dobrze spisujące się Magdalenę Śliwę i Dorotę Ściurkę. Ta pierwsza w pierwszym secie doskonale kierowała grą łódzkiej drużyny, a największe zaufanie miała tradycyjnie do Sanji Popović. Chorwatka nie zawiodła i w premierowej partii skończyła 8 na 11 prób, nie popełniając żadnego błędu. Myliły się za to rywalki, a łodzianki nie pozwoliły im na zbyt wiele, wygrywając do 15.

Takiego poziomu nie udało się utrzymać w drugim secie. Słabsze przyjęcie przełożyło się na atak, w którym skuteczność spadła z 53 do 35 proc. Gra z obu stron była szarpana, a odpowiedni rytm łodzianki złapały dopiero w końcówce. Gospodynie w najważniejszym momencie pokazały, że są lepszą drużyną. Świetne serwy Natalii Skrzypkowskiej i gra z kontry jej koleżanek zaowocowały prowadzeniem 2:0.

W trzecim secie Budowlane wróciły do swojej gry. Bo naprawdę drużyna z meczu na mecz prezentuje się lepiej. Praca Jacka Nawrockiego przynosi efekty. Najlepiej widać to po środkowych. Gabriela Polańska już nie atakuje tylko z wysoko postawionych piłek, ale też z przesuniętych czy z obiegu. Świetne warunki fizyczne (202 cm wzrostu) wykorzystuje też w bloku. W ostatniej partii zatrzymała trzy kolejne ataki rywalek, a w sumie zdobyła w ten sposób pięć punktów. Sylwia Pycia odebrała rywalkom chęć do gry znakomitymi serwami.

Budowlani - KSZO Ostrowiec 3:0

Sety: 25:15, 25:21, 25:14

Budowlani: Śliwa 4, Skrzypkowska 3, Pycia 10, Popović 19, Ściurka 8, Polańska 9, Courtois (libero) oraz Sikorska

KSZO: Wójcik 4, Kuligowska 2, Ganszczyk 4, Brojek 6, Bawoł 3, Godfrey 4, Ścibisz (libero) oraz Grzelak 1, Stefańska, Wasilewa 1, Tobiasz 1