Budowlani Łódź. Wielkie zmiany w siatkarskiej drużynie

Choć od zakończenia sezonu w Orlen Lidze minął niespełna tydzień, to drużyna Budowlanych w dotychczasowym składzie praktycznie przestała istnieć.
Łódzki zespół zakończył rozgrywki na siódmym miejscu, takim samym jak rok i dwa lata temu. Ale w poprzednich sezonach kończył rywalizację z ośmioma zwycięstwami, podczas gdy teraz miał ich aż 15. Dotarł też do półfinału Pucharu Polski. Pozostał jednak spory niedosyt, bo gdyby nie fatalny początek, byłaby szansa nawet na awans do czwórki. Łodzianki na własne życzenie odpadły także już w pierwszej rundzie play-off o piątą pozycję, przegrywając spotkanie z MKS Dąbrowa Górnicza.

W polskiej kobiecej siatkówce różnice w budżetach drużyn z czołówki a resztą sięgają kilkuset procent. Jednak w Budowlanych nie rezygnują ze wzmacniania zespołu. Jak już informowaliśmy, kontrakty przedłużyły Sylwia Pycia, Martyna Grajber i Ewelina Sieczka, a wciąż ważne mają Gabriela Polańska oraz Dorota Medyńska. Trwają rozmowy z Sanją Popović, ale najskuteczniejsza zawodniczka Orlen Ligi czeka na lepsze finansowo oferty. Szefowie tajemniczo twierdzą, że mają przygotowaną alternatywę dla słynnej Chorwatki.

Wiadomo już, że z Łodzią pożegnały się obie rozgrywające. Z Magdaleną Śliwą nie przedłużono umowy, a według nieoficjalnych informacji ma przenieść się do Aluprofu Bielsko-Biała. Jej zmienniczka Emilia Kajzer będzie grać w Legionovii. Podstawową rozgrywającą ma być siatkarka z Czech, a rywalizować z nią będzie młoda Polka. W Budowlanych na razie nie chcą zdradzić ich nazwisk.

To nie koniec rozstań. Do Muszynianki przenosi się Natalia Skrzypkowska, zaś młoda środkowa Aleksandra Sikorska ma występować w Impelu Wrocław razem z Katarzyną Skowrońską-Dolatą, która po latach wróciła do kraju. Odejść zamierza też juniorka Joanna Pacak, zaś z Valerie Courtois zrezygnowano. Nazwiska ich następczyń mamy poznać już wkrótce. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie los doświadczonej Doroty Ściurki.

Zmieni się też sztab szkoleniowy. Nie będzie już w Budowlanych koordynatora Jacka Nawrockiego, który został selekcjonerem reprezentacji. Przypomnijmy, że powołał do niej Pycię, Sieczkę i Polańską. Ta ostatnia dołączy do kadry za kilka tygodni, bo musi przejść zabieg kolana.

Nowym trenerem drużyny ma zostać Jacek Pasiński, który wprowadził Budowlanych z trzeciej ligi do ekstraklasy. Ostatnio prowadził drużynę juniorek, z którą wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. Jego asystentem będzie dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec Błażej Krzyształowicz.