Sylwia Pycia z Budowlanych wróciła do kadry. Za nią pierwszy mecz

Sylwia Pycia znów gra w reprezentacji Polski. Środkowa Budowlanych wyszła na boisko przeciwko Szwajcarii, a biało-czerwone pokonały swoje rywalki... 5:0
Od jakiegoś czasu zawodniczki reprezentacji Polski przebywają na zgrupowaniu Szczyrku. Trener Jacek Nawrocki, który w poprzednim sezonie był koordynatorem Budowlanych, zaplanował cztery sparingi. W piątek Polki zagrały ze Szwajcarią i wygrały wszystkie pięć umówionych setów. W pierwszym składzie wyszła m.in. Sylwia Pycia z Budowlanych, która wróciła do kadry po kilku sezonach nieobecności. - Szwajcarki jak na ten etap przygotowań są dobrym sparingpartnerem - powiedział po spotkaniu Jacek Nawrocki. - Nasz zespół miał przewagę w każdym elemencie, a my mogliśmy przetestować różne taktyczne warianty gry.

W sobotę o godz. 17 odbędzie się drugi mecz ze Szwajcarkami. Przed wylotem na Igrzyska Europejskie w Baku nasza reprezentacja dwukrotnie zagra jeszcze z Niemcami.

Polska - Szwajcaria 5:0

Sety: 25:14, 25:13, 25:14, 25:13, 15:7 Polska: Wołosz, Skowrońska-Dolata, Pycia, Zaroślińska, Werblińska, Bednarek-Kasza, Durajczyk (l) oraz Bełcik, Miros, Kaliszuk.