Pavla Vincourova nową siatkarką Budowlanych. Będzie pewne rozegranie

Pavla Vincourova od przyszłego sezonu będzie grała w Budowlanych Łódź. Na pozycji rozgrywającej zastąpi Magdalenę Śliwę.
SIATKÓWKA. Rozegranie to kluczowa sprawa w siatkówce, dlatego drużyny zawsze starają się pozyskać jak najlepszą zawodniczkę na tę pozycję. Przez ostatnie dwa lata grą Budowlanych Łódź kierowała Magdalena Śliwa. To doświadczona siatkarka, która w swojej karierze wywalczyła m.in. dwa mistrzostwa Europy. 46-letnia zawodniczka najlepsze lata ma jednak za sobą, dlatego w Budowlanych nie była pewnym punktem. Nic więc dziwnego, że po sezonie klub postanowił się ze Śliwą rozstać.

Była już rozgrywająca Budowlanych została grającym drugim trenerem w MKS-ie Dąbrowa Górnicza, a na jej miejsce łódzki klub zatrudnił 22-letnią Pavlę Vincourovą. Czeszka w ostatnim sezonie grała w Savino Del Bene Scandicci, z którym zajęła dziewiąte miejsce we włoskiej Serie A. Wcześniej mająca 182 cm Vincourova przez dwa lata reprezentowała czeski VK AGEL Prostejov i wywalczyła dwa złote medale mistrzostw kraju. - Dodatkowo Pavla jest pierwszą rozgrywającą reprezentacji Czech, więc to prawdziwa bomba transferowa - mówi Marcin Chudzik, prezes Budowlanych. - Walczyliśmy o nią ładnych kilka miesięcy. Na razie Pavla związała się z nami roczną umową z możliwością przedłużenia.

Wiadomo też, że z klubem definitywnie żegna się Chorwatka Sanja Popović, która była liderką Budowlanych. Atakująca zasili jeden z klubów rosyjskich. - Sanja miała u nas najwyższy kontrakt w historii klubu, a jej nowy pracodawca dwukrotnie przebił naszą ofertę - rozkłada ręce Chudzik. - Chcemy na jej miejsce zatrudnić co najmniej tak samo dobrą zawodniczkę z zagranicy. To trudne rozmowy, więc potrzebujemy czasu.

Budowlani wciąż prowadzą rozmowy z przyjmującą Dorotą Ściurką. Tego, czy zostanie w Łodzi, dowiemy się prawdopodobnie po weekendzie. - Chcemy też odmłodzić zespół, dlatego na pozycje przyjmującej, rozgrywającej i atakującej mamy zamiar sprowadzić młode reprezentantki Polski - mówi Chudzik. - Nie chcę jednak zdradzać nazwisk, bo wiem, że chrapkę na te dziewczyny mają także inne kluby.

Przypomnijmy, że w przyszłym sezonie w Budowlanych zagra m.in. Niemka Heike Beier. Poza tym pozostać w Łodzi zdecydowały się Ewelina Sieczka, Gabriela Polańska, Martyna Grajber, Sylwia Pycia i Dorota Medyńska. - Powoli zamykamy kadrę, a treningi wznowimy w sierpniu - kończy Chudzik.

Więcej o: