Świetny występ Sylwii Pyci z Budowlanych na igrzyskach europejskich

Sylwia Pycia, środkowa Budowlanych Łódź, była najlepszą blokującą pierwszego meczu reprezentacji Polski na igrzyskach europejskich w Baku
Polska zaczęła turniej w Azerbejdżanie od spotkania z faworytem, jakim jest Turcja. Rywalki przed igrzyskami wygrały silnie obsadzony turniej w szwajcarskim Montreux, zaś dla naszej drużyny był to dopiero pierwszy oficjalny mecz pod wodzą nowego selekcjonera Jacka Nawrockiego. Polki, które walczą w Baku o punkty pozwalające im zachować miejsce w czołowej ósemce, gwarantujące start w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, sprawiły wielką niespodziankę, pokonując Turczynki 3:2 (18:25, 26:24, 18:25, 25:17, 15:11).

Wyróżniającą się zawodniczką w polskiej drużynie była Pycia, która po latach wróciła do kadry, namówiona przez Nawrockiego, wcześniej koordynatora w Budowlanych. Mistrzyni Europy z 2005 roku miała sześć punktowych bloków, czyli tyle samo co cała drużyna Turcji (6). Do tego dodała sześć punktów w ataku. W polskiej ekipie skuteczniejsze od niej były tylko Katarzyna Skowrońska (21) i Anna Werblińska (15).

Kolejnym rywalem Polek będzie w poniedziałek Azerbejdżan, który na inaugurację pokonał Rumunię 3:1. W trzecim spotkaniu grupy A Włochy, które przyjechały do Baku rezerwami, niespodziewanie łatwo zwyciężyły Belgię 3:0.