Sport.pl

Budowlani mają już pełny skład na nowy sezon Orlen Ligi

Środkowa Aleksandra Liniarska podpisała kontrakt z Budowlanymi Łódź. To ostatnie wzmocnienie łódzkiego zespołu na nowy sezon Orlen Ligi.
34-letnia środkowa imponuje doświadczeniem w ekstraklasie. Przez ostatnie siedem lat występowała w MKS Dąbrowa Górnicza, a w swojej karierze wywalczyła po dwa srebrne i brązowe medale mistrzostw Polski. Trzykrotnie zdobywała także krajowy puchar. - Ola będzie rywalizowała o miejsce w składzie z równie doświadczonymi Sylwią Pycią i Gabrielą Polańską. Chodziło nam właśnie o to, by na tej pozycji mieć zawodniczki z dłuższym stażem ligowym - cieszy się Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

Sprowadzenie Liniarskiej to ostatni transfer Budowlanych na przyszły sezon. Wcześniej do zespołu dołączyły atakujące Katie Carter i Julia Twardowska, rozgrywające Pavla Vincourova i Ewelina Tobiasz oraz przyjmujące Heike Beier i Aleksandra Gromadowska. - Jesteśmy zadowoleni, bo wszystkie nasze cele transferowe udało się zrealizować - mówi Chudzik. - Mamy naprawdę fajny zespół, a rolą sztabu trenerskiego będzie poukładać tę drużynę.

Największe nadzieje Budowlani pokładają w Carter, z którą negocjacje trwały najdłużej. - W tamtym sezonie Katie poprowadziła Muszyniankę do brązowego medalu mistrzostw Polski, dlatego na nią liczymy - podkreśla Chudzik. - Wcześniej w Prostejowie grała z naszą nową rozgrywającą Pavlą Vincourovą, więc mam nadzieję, że szybko się zgrają.

Przygotowania do sezonu Budowlane rozpoczną 17 sierpnia. Na pierwszych zajęciach pojawią się tylko Carter, Liniarska oraz Dorota Medyńska. - Pozostałe zawodniczki będą grały w różnych turniejach reprezentacji - mówi Chudzik. - Polańska, Pycia i Ewelina Sieczka przygotowują się do mistrzostw Europy, a Twardowska, Gromadowska, Tobiasz i Martyna Grajber grają zaś w kadrze B. Także Beier i Vincourova dołączą do nas dopiero po mistrzostwach Europy, czyli w połowie września. Szansę treningów z doświadczonymi siatkarkami będą miały także zawodniczki z Młodej Ligi, dla których szykujemy dwa miejsca w meczowej czternastce.

Budowlani zainaugurują rozgrywki Orlen Ligi wyjazdowym spotkaniem z Legionovią (17 października).

Więcej o: