Budowlani wciąż niepokonani. Pewne zwycięstwo w Ostrowcu

Siatkarki Budowlanych Łódź odniosły czwarte zwycięstwo w Orlen Lidze. Tym razem na wyjeździe pewnie pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
Łodzianki do meczu przystępowały jako faworytki. Drużyna Budowlanych wygrała wszystkie spotkania w tym sezonie Orlen Ligi, w przeciwieństwie do siatkarek KSZO, które nie miały jeszcze okazji świętować zwycięstwa. Już w pierwszym secie podopieczne Jacka Pasińskiego potwierdziły, że są lepszą drużyną. Świetnie grały przede wszystkim w bloku i na zagrywce. Zasłużenie wygrały więc partię 25:19.

W drugim secie nie było już tak łatwo. KSZO, które poprawiło skuteczność w ataku, prowadziło na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Łodzianki dogoniły rywalki dopiero w drugiej części partii, choć emocji nie brakowało w końcówce. Przy stanie 23:23 dwoma skutecznymi atakami popisała się jednak Gabriela Polańska i dzięki temu Budowlane wygrały drugą odsłonę.

Zwycięstwo było już o krok i łodzianki nie pozwoliły go sobie wyrwać. Podopieczne Pasińskiego pewnie wygrały 25:20, a cały mecz 3:0. Oznacza to, że wciąż pozostają niepokonane w żeńskiej ekstraklasie.

Już w środę Budowlane zagrają na wyjeździe z PTPS Piła.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Budowlani Łódź 0:3

Sety: 19:25, 23:25, 20:25

KSZO: Polak, Ściurka, Piotrowska, Szczygioł, Brzóska, Bednarek, Korabiec (libero) oraz Bulbak (libero), Mielczarek, Szpak, Dybek, Pieczka

Budowlani: Vincourova, Beier, Polańska, Muresan, Brzezińska, Pycia, Medyńska (libero) oraz Grajber, Tobiasz, Twardowska