Trzy siatkarki Budowlanych powalczą o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro

Trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki ogłosił szeroki skład na europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W kadrze nie zabrakło siatkarek Budowlanych
Nawrocki dobrze zna siatkarki Budowlanych, ponieważ współpracował z nimi w ubiegłym sezonie. Nic więc dziwnego, że postanowił zaufać środkowym Gabrieli Polańskiej i Sylwii Pyci oraz rozgrywającej Ewelinie Tobiasz. Pierwsze dwie siatkarki były pewniaczkami, jeśli chodzi o powołanie. Z kolei w Tobiasz Nawrocki widzi nadzieję, dlatego uznał, że po Izabeli Bełcik, Milenie Radeckiej, Joannie Wołosz i Katarzynie Skorupie (ostatnia z nich nie znalazła się w kadrze), to aktualnie najlepsza polska rozgrywająca. Z kolei statystykiem drużyny będzie Błażej Krzyształowicz, drugi trener Budowlanych, a fizjoterapeutą Marcin Kąkol, który także pracuje w łódzkim klubie. Zgrupowanie kadry rozpocznie się 16 grudnia w Szczyrku.

Siatkarki powołane na europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk (4-9 stycznia, Ankara): Izabela Bełcik, Agata Durajczyk, Zuzanna Efimienko, Kamila Ganszczyk, Anna Grejman, Aleksandra Jagieło, Joanna Kaczor, Klaudia Kaczorowska, Aleksandra Krzos, Natalia Kurnikowska, Paulina Maj-Erwardt, Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Milena Radecka, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Ewelina Tobiasz, Maja Tokarska, Berenika Tomsia, Anna Werblińska, Joanna Wołosz, Katarzyna Zaroślińska, Mariola Zenik.