Siatkarki Budowlanych Łódź zagrają o igrzyska olimpijskie

Trzy zawodniczki Budowlanych Łódź znalazły się w reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijski. Dlaczego właśnie one?
W czwartek trener Jacek Nawrocki ogłosił skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który w styczniu odbędzie się w Turcji. W kadrze znalazły się trzy zawodniczki Budowlanych: Gabriela Polańska, Sylwia Pycia oraz Ewelina Tobiasz.

O ile dwie pierwsze siatkarki to czołowe środkowe w Polsce, to powołanie Tobiasz jest niespodzianką. - Wybór środkowych dla nikogo nie jest zaskoczeniem - tłumaczy Nawrocki. - To dwa mocne punkty reprezentacji, zarówno w defensywie, jak i ofensywie. A Tobiasz to już siatkarka z najmłodszego pokolenia. Podczas wakacyjnych meczów World Grand Prix pokazała się z dobrej strony, ale wciąż przed nią dużo pracy, by udowodnić swoją dyspozycję.

Pod lupą Nawrockiego były także inne zawodniczki Budowlanych: wspomniana Brzezińska oraz Martyna Grajber. - Niestety, mieliśmy dość wąski wybór, choć do turnieju jest jeszcze trochę czasu - mówi selekcjoner. - Obie prezentowały się w sezonie naprawdę nieźle, ale na szansę będą musiały poczekać. W przyszłości być może na powołanie może też liczyć Dorota Medyńska.

Przypomnijmy, że polska reprezentacja zmierzy się w grupie z Rosją, Belgią i Włochami. Zgrupowanie rozpocznie się 16 grudnia w Szczyrku.

W sobotę o godz. 20 Budowlani zmierzą się w Orlen Lidze z Muszynianką. Spotkanie zostanie rozegrane w Atlas Arenie.