Budowlani Łódź - Developres Rzeszów 3:2. Dwa, zamiast trzech punktów

Wydawało, że się wywalczenie trzech punktów w meczu z Developresem Rzeszów będzie dla Budowlanych formalnością. Tymczasem łodzianki po mękach zdobyły tylko dwa ?oczka?
SIATKÓWKA. W drużynie Budowlanych po raz kolejny w pierwszym składzie wyszła 20-letnia Martyna Grajber. Młoda przyjmująca, która z sezonu na sezon gra coraz lepiej, zastąpiła Ewelinę Brzezińską. Jej starsza koleżanka w minionym tygodniu nabawiła się grupy, dlatego trener Jacek Pasiński postanowił dać jej odpocząć.

Brzezińska weszła jednak na boisko, ale dopiero pod koniec pierwszego seta, którego Budowlane cały czas kontrolowały. Grały przede wszystkim lepiej w bloku i na zagrywce, dlatego zasłużenie wygrały 25:16.

W Atlas Arenie znów bardzo dobrze prezentowała się też rozgrywająca Budowlanych Pavla Vincourova. Czeszka przez dłuższy czas grała bardzo dokładnie, dzięki czemu jej koleżanki mogły atakować w każdym kierunku. W drugiej części partii gra jednak się wyrównała, a Budowlane nie mogły znaleźć recepty na lepszą grę. Dodatkowo w końcówce zaczęły się gubić i to Developres prowadzony przez eksbudowlaną Ewę Cabajewską wygrał drugą partię.

Niewiele brakowało, a przedwcześnie mielibyśmy niespodziankę, bo coraz bardziej pewne siebie rzeszowianki wciąż grały lepiej od Budowlanych. Dopiero w końcówce trzeciego seta gospodynie wróciły do odpowiedniej dyspozycji (przy dużym udziale świetnie spisującej się w poniedziałek Julii Twardowskiej), a Developres zaczął się mylić. Podopieczne Pasińskiego zachowały więc szansę na trzy punkty wygrywając 25:21.

Od trzeciego seta grą Budowlanych prowadziła Ewelina Tobiasz i radziła sobie nieźle. Niestety zaczęła popełniać błędy w drugiej części czwartej partii i ponownie zaczęło pachnieć tie-breakiem (18:21). Mimo ambitnej postawy łodzianek w końcówce, przyjezdne doprowadziły do piątego seta (24:26). A w nim również toczyła się wyrównana gra, a dopiero pod koniec meczu Budowlane uruchomiły swoją największą broń, czyli blok i wygrały 15:11.

W następny poniedziałek podopieczne Pasińskiego zmierzą się na wyjeździe z Chemikiem Police.

Budowlani Łódź - Developres Rzeszów 3:2

Sety: 25:16, 23:25, 25:21, 24:26, 15:11

Budowlani: Vincourova, Beier, Pycia, Twardowska, Grajber, Polańska, Medyńska (libero) oraz Tobiasz, Ewelina Brzezińska, Woźniczka

Developres: Boncheva, Śliwińska, Otasević, Kapturska, Skiba, Hawryła, Borek (libero) oraz Raczyńska, Warzocha, Cabajewska