Sport.pl

Znów potentat naprzeciw Budowlanych Łódź - Atom Trefl Sopot

Jeśli Budowlani Łódź chcą zakończyć sezon w czołowej czwórce Orlen Ligi, muszą zdobyć jakieś punkty w rywalizacji z potentatami.
Do zakończenia zasadniczej części sezonu pozostały tylko cztery kolejki. Dla łódzkiej drużyny bardzo trudne, ponieważ zmierzą się kolejno z Atomem Treflem Sopot, Muszynianką, Impelem Wrocław i MKS Dąbrowa Górnicza.

Na razie Budowlane są na piątej pozycji, a do wyprzedzającego ich MKS tracą cztery punkty. Żeby ostatni mecz miał jakieś znaczenie, trzeba powalczyć z faworytami. Nie jest to niemożliwe, bowiem w pierwszej rundzie łodzianki pechowo przegrały w Trójmieście z wicemistrzem Polski 2:3. Teraz jednak grają gorzej, tracąc punkty nawet ze słabeuszami.

Po ostatniej porażce z Chemikiem Police trenerzy zapowiedzieli, że zmienią sposób gry. Postawienie na dobre przyjęcie kosztem skuteczności w ataku z lewego skrzydła nie sprawdziło się. Być może trzeba wrócić do walecznej Eweliny Brzezińskiej, która gorzej odbiera serwy od Martyny Grajber, ale za to jest groźniejsza w ataku. W coraz lepszej formie jest też Daiana Muresan, długo pauzująca z powodu kontuzji.

Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot, niedziela, godz. 17

Więcej o: