Budowlani Łódź ze srebrnym medalem Młodej Ligi Kobiet. Złoto było w zasięgu

Nie udało się zawodniczkom Budowlanych Łódź wywalczył złotych medali w turnieju finałowym Młodej Ligi Kobiet. Podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego przegrały z Atomem Trefl Sopot
W meczu półfinałowym łodzianki zaprezentowały się bardzo dobrze i pokonały Developres Rzeszów bez straty seta. Drugiego dnia zawodów w finale zmierzyły się z Atomem Trefl Sopot, który pokonał Legionovię. W pierwszej partii wszystko szło po myśli Budowlanych. Łodzianki wygrały 25:23, a w drugiej partii miały już piłki setowe. Ostatecznie przegrały jednak partię 26:28 i droga do ewentualnego zwycięstwa się wydłużyła. Niestety w dwóch kolejnych setach to sopocianki triumfowały (dwukrotnie 25:22) i wygrały cały mecz 3:1.

Warto podkreślić, że w zespole Budowlanych grało aż siedem zawodniczek z seniorskiego składu: Ewelina Tobiasz, Martyna Grajber, Dorota Medyńska, Julia Twardowska, Julia Brzezińska, Aleksandra Gromadowska oraz Magdalena Woźniczka.

Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 1:3

Sety: 25:23, 26:28, 22:25, 22:25

Budowlani: Tobiasz, Grajber, Wojtkiewicz, Twardowska, Gromadowska, Brzezińska, Medyńska (libero) oraz Magdalena Woźniczka, Bodasińska