Budowlani Łódź o krok od europejskich pucharów

Siatkarki Budowlanych Łódź po raz drugi pokonały BKS Aluprof Bielsko-Biała i zagrają o piąte miejsce w lidze.
Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego pierwsze spotkanie w Bieleku-Białej wygrały 3:0. W rewanżu w lódzkiej hali Atlas Arena pokonały rywalki 3:1, ale takich emocji siatkarscy kibice dawano nie widzieli. Przed spotkaniem łódzki szkoleniowiec przyznał, że pierwszy wynik jest złudny. - W lidze nasze przeciwniczki pokonały Chemika Police i Atom Tref Sopot, dlatego należy spodziewać się twardego oporu.

Po dwóch setach był remis 1:1. Trzeci był najbardziej emocjonujący, bo łodzianki przegrywały w nim 20:24. Odrobiły nie tylko straty, w czym duża zasługa Heike Beier, Sylwii Pyci i Julii Twardowskiej, ale wygrały na przewagi 29:27. Twardowska wybrana została na najlepszą zawodniczkę meczu. - Czwarta partia była już pod naszą kontrolna - ocenił po meczu Pasiński.

Rywalem łodzianek o piąte miejsce w lidze na koniec sezonu będzie Muszynianka Muszyna, która dwukrotnie pokonała PTPS Piłę Mecze rozegrane zostaną pod koniec kwietnia, a zwycięzca zyska prawo gry w europejskich pucharach

Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 3:1

Sety: 25:20, 22:25, 27:25, 25:17

Budowlani: Vincirova Beier, Pycia, Twardowska, Brzezińska, Polańska, Medyńska(libero) oraz Muresan, , Liniarska, Grajber.