Sport.pl

Muszynianka - Budowlani Łódź. Łodzianki grają o europejskie puchary

Jedyna łódzka drużyna, która ma szansę zagrać w europejskich pucharach, rozpoczyna ostatnią fazę play-off. Mowa o Budowlanych Łódź, którzy w sobotę zmierzą się z Muszynianką
W końcówce XX wieku do Łodzi przyjeżdżały najlepsze piłkarskie drużyny w Europie, by zmierzyć się z Widzewem i ŁKS. Dziś szansę na występ w pucharach mają tylko siatkarki Budowlanych, jeśli zajmą piątą pozycję w Orlen Lidze. Żeby tak się stało, muszą wygrać dwa mecze z Muszynianką.

Pierwszy zostanie rozegrany w sobotę w Muszynie, a drugi i ewentualny trzeci - w czwartek i piątek w Atlas Arenie. Łodzianki w fazie zasadniczej dwa razy pokonały zespół z Muszyny, tracąc tylko jednego seta.

Przed ostatnimi spotkaniami w tym sezonie trenerzy Budowlanych mają komfortową sytuację, bo żadna z zawodniczek nie musi pauzować. Wyleczyła się nawet Daiana Muresan, narzekająca ostatnio na ból pleców.

Trzy siatkarki w tym tygodniu przedłużyły kontrakty z Budowlanymi: Sylwia Pycia i Gabriela Polańska o rok, a Martyna Grajber o dwa lata. Dla kapitan drużyny będzie to już piąty sezon. Z pozostałymi prowadzone są negocjacje, choć z pewnością skład drużyny się zmieni. Pojawiły się informacje, że do Łodzi mają się przenieść reprezentantki kraju, ale szefowie klubu nie chcą na razie zdradzać szczegółów.

Początek meczu w sobotę o godz. 17.

Więcej o: