Budowlani lepsi od Muszynianki. Jeszcze tylko krok do Europy

Po dramatycznym spotkaniu Budowlani Łódź pokonali Muszyniankę i od europejskich pucharów dzieli ich jedna wygrana.
Przegrywając w tie-breaku 7:12, niezwykle rzadko udaje się wygrać mecz. Budowlani w Muszynie pokazali jednak charakter. W spotkaniu o piąte miejsce w Orlen Lidze dwukrotnie odwracały niekorzystny wynik. Najpierw przegrywając 0:2, doprowadziły do remisu, a później dokonały naprawdę wielkiej sztuki... I to w sytuacji, kiedy słabszy dzień miały liderki - Gabriela Polańska i Heike Beier. Obie jednak miały wkład w zwycięstwo, bowiem w końcówce wróciły na boisko. Niemka skończyła dwa ważne ataki, broniąc meczbole, a reprezentantka Polski weszła do gry w ostatniej akacji i zdobyła punkt blokiem. - Mieliśmy szczęście, że wszystkie nasze zmiany wnosiły coś pozytywnego - komentował trener Jacek Pasiński.

Była to już trzecia wygrana Budowlanych z Muszynianką w tym sezonie. Ale żeby móc zagrać w europejskich pucharach, trzeba wygrać w czwartek o godz. 18 w Atlas Arenie.

Muszynianka - Budowlani 2:3

Sety: 25:19, 27:25, 23:25, 17:25, 15:17

Muszynianka: Milovic 5, Grejman 15, Savić 9, Helić 19, Skrzypkowska 8, Pelc 16, Krzos (libero) oraz Śliwa (libero), Hatala 1, Kurnikowska 4, Szczygieł 1

Budowlani: Vincourova 5, Beier 13, Pycia 12, Muresan 7, Brzezińska 5, Polańska 4, Medyńska (libero) oraz Grajber 14, Liniarska 4, Twardowska 12, Tobiasz.