Siatkarki Budowlanych powołane do reprezentacji Polski

Trenerzy reprezentacji Polski Jacek Nawrocki i Waldemar Kawka ogłosili listę siatkarek, które zagrają w turniejach FIVB World Grand Prix i Ligi Europejskiej w sezonie 2016
Szkoleniowcy postanowili zaufać trzem młodym, ale perspektywicznym siatkarkom Budowlanych: przyjmującym Martynie Grajber oraz Julii Twardowskiej i rozgrywającej Ewelinie Tobiasz. Cała trójka ma już za sobą występy w kadrze, jednak z sezonu na sezon mogą pełnić poważniejsze role w drużynie. Grajber została powołana jedynie na turnieje World Grand Prix, a Tobiasz i Twardowska również na Ligę Europejską, w której zapewne będą miały większe pole do popisu.

Rozgrywki w Lidze Europejskiej Polki rozpoczną turniejem grupy A w Twardogórze, z udziałem drużyn Albanii, Białorusi oraz Słowacji, w dniach 3-5 czerwca. Dwa tygodnie później (17-19 czerwca) ta sama grupa rozegra drugi turniej, w Durres (Albania). Runda finałowa składać się będzie z półfinałów (23 i 26 czerwca) oraz finałów 30 czerwca i 3 lipca).

W tych samych dniach rozpoczną się zmagania polskich siatkarek w World Grand Prix w Zielonej Górze. W meczach grupy B2 wystąpią tam prócz Polek: Czechy, Kanada oraz Portoryko. Drugi turniej interkontynentalny World Grand Prix odbędzie się tydzień później (10-12 czerwca), we Włocławku, z udziałem grupy D2 (Argentyna, Kenia, Polska, Portoryko). W przypadku awansu do Final Four II Dywizji biało-czerwone zagrają 18 i 19 czerwca w bułgarskim Płowdiwie.