Budowlani Łódź mają nowego sponsora technicznego

- Budowlani to kandydat na podium Orlen Ligi - uważa Jacek Nawrocki, selekcjoner reprezentacji Polski. Na razie jednak drużyna trenuje tylko w siedmioosobowym składzie.
Choć do rozpoczęcia nowego sezonu pozostały prawie dwa miesiące, łódzkie drużyny już zaczęły przygotowania. Jako pierwszy treningi wznowił ŁKS Commercecon, beniaminek Orlen Ligi. Dwa dni później w Atlas Arenie spotkały się siatkarki Budowlanych. Na pierwszych zajęciach było siedem zawodniczek, w tym trzy nowe: libero Paulina Maj-Erwardt, środkowa Sylwia Pelc oraz atakująca Monika Kutyła. Z pozyskanych latem zawodniczek brakowało jedynie atakującej Kai Grobelnej, przebywającej na zgrupowaniu reprezentacji Belgii. Trener Błażej Krzyształowicz nie ukrywał zaniepokojenia, że najlepsza siatkarka ligi niemieckiej w poprzednim sezonie w kadrze wystawiana jest jako przyjmująca.

Do eliminacji mistrzostw Europy przygotowują się też Czeszki z rozgrywającą Pavlą Vincourovą, zaś Polski zaczną zgrupowanie w Szczyrku w poniedziałek. Na pewno wezmą w nim udział dwie siatkarki Budowlanych: Martyna Grajber i Julia Twardowska. Obie przyjmujące (Twardowska została przestawiona z ataku) wystąpiły niedawno w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata do lat 23 w Serbii. Polska nie wywalczyła awansu, jednak zaprezentowała się lepiej, niż można się było spodziewać, pokonując m.in. gospodynie i Turczynki. Z tego powodu Twardowska i Grajber dostały kilka dni na odpoczynek.

W świetnym humorze wróciła do Łodzi Heike Beier, liderka drużyny. Doświadczona przyjmująca zrezygnowała z występów w kadrze, dlatego mogła wypocząć przed trudnym sezonem. Bo Budowlanych oprócz występów w Orlen Lidze czeka także start w Pucharze CEV. Środkowa Gabriela Polańska trenowała lżej, bowiem wciąż nie jest w pełni sił po operacji kolana, którą przeszła wiosną. Z tego powodu może opuścić kwalifikacje do ME. - Jesteśmy w kontakcie z trenerem Nawrockim i czekamy, jak będzie przebiegał powrót Polańskiej do pełni zdrowia - tłumaczył Krzyształowicz.

W kadrze Budowlanych zwolniło się jedno miejsce, bowiem Aleksandra Gromadowska ma zamiar skoncentrować się na siatkówce plażowej. - Szukamy kogoś na tę pozycję. Zapewne będzie to jakaś młoda zawodniczka - zapowiada Marcin Chudzik, prezes klubu. Wiadomo też, że w nowym sezonie Budowlani będą występować w strojach łódzkiej firmy Tico.