Dwie siatkarki Budowlanych powalczą o awans do mistrzostw Europy

Trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki ogłosił skład reprezentacji Polski kobiet na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy w 2017 roku
Wśród wyróznionych zawodniczek znalazły się dwie zawodniczki Budowlanych Łódź. To młode Martyna Grajber i Julia Twardowska, które już nieraz udowodniły swoją przydatność do biało-czerwonej kadry. Grajber świetnie radzi sobie w przyjęciu piłki, a Twardowska podczas kadencji w Budowlanych zrobiła ogromne postępy, przede wszystkim w ataku. W kadrze znalazła się także libero Agata Witkowska, do niedawna siatkarka ŁKS Commercecon, ale ostatecznie rozwiązała kontrakt z łódzkim klubem i przeszła do włoskiego Busto Arsizio.

Warto przypomnieć, że Nawrocki jeszcze niedawno pracował w Budowlanych jako trener-koordynator. Fizjoterapeutą został także łodzianin Marcin Kąkol.

Pierwszy turniej kwalifikacyjny zaplanowano na najbliższy weekend na Węgrzech. Drugi zaś odbędzie się tydzień później w Bielsku-Białej. Awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy wywalczy zwycięzca dwóch turniejów. Drużyna z drugiego miejsca uzyska prawo gry w barażu (2 i 9 października).