Jarzębak posędziuje ŁKS, Piasecki Widzew, a Borski PGE GKS Bełchatów

PZPN ogłosił obsadę sędziowską meczów 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.
Piątkowy mecz ŁKS z Lechią Gdańsk, który rozpocznie się o godz. 18 poprowadzi Sebastian Jarzębak z Bytomia. 36-letni arbiter w tym sezonie sędziował tylko jedno spotkanie drużyny z al. Unii. Łodzianie przegrali wysoko na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:4.

Z kolei sobotni mecz Polonii Warszawa z Widzewem (godz. 18) będzie sędziował Dawid Piasecki. Dla kibiców drużyny z al. Piłsudskiego arbiter ze Słupska jest niczym Howard Webb dla fanów reprezentacji Polski. Kibice Widzewa wciąż nie mogą zapomnieć Piaseckiemu ostatnich derbów Łodzi przegranych z ŁKS 0:1 35-letni sędzia na początku drugiej połowy wyrzucił z boiska Piotra Grzelczaka. Ale w tym sezonie Piasecki prowadził także mecz, w którym widzewiacy odnieśli jeden z największych sukcesów, jakim było pokonanie na wyjeździe Śląska 2:1.

Poniedziałkowy pojedynek PGE GKS z Górnikiem Zabrze (godz. 18.30) poprowadzi Marcin Borski z Warszawy. To szczęśliwy arbiter dla drużyny z Bełchatowa. W 10. kolejce Borski sędziował spotkanie PGE GKS z obecnym liderem ekstraklasy, które zakończyło się zwycięstwem bełchatowian 3:0.