ŁKS, PGE GKS i Jarosław Bieniuk z Widzewa ukarani przez Komisję Ligi!

Komisja Ligi Ekstraklasy ukarała Cracovię, Lechię Gdańsk, ŁKS, PGE GKS Bełchatów oraz Lecha Poznań za wybryki swoich kibiców podczas 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.
Na Cracovię została nałożona kara w wysokości 7 tys. złotych (rzucanie przedmiotów i plucie w kierunku sędziego asystenta oraz szczególne natężenie wulgaryzmów) podczas meczu z Ruchem Chorzów. Z kolei Lechię Gdańsk ukarano 5 tys. złotych (użycie środków pirotechnicznych, wywieszenie tzw. sektorówki o niedozwolonej treści) w czasie meczu z Legią Warszawa.

Tak samo ukarany został ŁKS. Kibice drużyny z al. Unii podczas spotkania z PGE GKS odpalili świece dymne. Grzywna nie ominęła klubu z Bełchatowa (3 tys. złotych), którego fani rzucili na boisko race i w efekcie sędzia musiał przerwać mecz.

Wysoko ukarany został także Lech Poznań (2 tys. zł). Jego kibice podczas pojedynku z Podbeskidziem Bielsko-Biała użyli petard hukowych.

W dodatku Komisja Ligi zdyskwalifikowała na dwa mecze Jarosława Bieniuka, zawodnika Widzewa, który w meczu z Koroną Kielce za uderzenie łokciem rywala otrzymał czerwoną kartkę.