Kadra PGE GKS na sparing z Koroną: bez Jacka P., Łukasza S., i Grzegorza F.

W czwartek PGE GKS rozegra wyjazdowy sparing z Koroną Kielce. W drużynie z Bełchatowa zabraknie trzech podstawowych zawodników zamieszanych w aferę korupcyjną.
Drużyna z Bełchatowa rozpocznie spotkanie z piątą drużyną zakończonego sezonu o godz. 12. W sparingu, który stanowi jeden z elementów roztrenowania po zakończonych rozgrywkach PGE GKS będzie testował kilku zawodników. M.in. Adriana Gębalskiego, napastnik Czarnych Połaniec, który już wcześniej był sprawdzany w Bełchatowie oraz 21-letni bramkarz Robert Widawski z Rozwoju Katowice. - Przed nami długa przerwa, więc okres roztrenowania też musi być nieco dłuższy. Chcieliśmy ten czas trochę urozmaicić i zaplanowaliśmy dwa sparingi. Traktuję te sprawdziany jako ciąg dalszy cyklu treningowego - tłumaczy Kamil Kiereś, szkoleniowiec PGE GKS.

Na czwartkowy sprawdzian z Koroną zostało powołanych 19 zawodników. W kadrze zabrakło trzech podstawowych piłkarzy: Jacka P., Łukasza S., i Grzegorza F., którym wrocławska prokuratura postawiła zarzut w sprawie afery korupcyjnej, do jakiej miało dojść w klubie z Bełchatowa m.in. w sezonie 2004/2005. Cała trójka wówczas występowała w GKS, z którym awansowała do ekstraklasy. - Do czasu wyjaśnienia tej sprawy, wymienieni zawodnicy nie będą brali udziału w sparingach. Taka jest decyzja klubu - mówi Kiereś.

Szkoleniowiec bełchatowskiej drużyny przyznaje, że rozmawiał z podejrzanymi zawodnikami o sytuacji, w jakiej się znaleźli. - Nie zapytałem ich jednak, czy brali udział w korupcji. To nie jest moja rola i nie chciałbym zabierać głosu na ten temat. Są pewne organy zajmujące się tą sprawą oraz osoby w klubie, które pewnie będą dochodzić, czy ci piłkarze rzeczywiście mieli coś wspólnego z zarzutami, jakie ostatnio wobec nich padają - twierdzi Kiereś.