Piłkarze PGE GKS Bełchatów rozpoczęli bardzo długie urlopy

Za drużyną z Bełchatowa ostatni trening. Na kolejnym spotkają się dopiero 2 lipca
W tym roku letnia przerwa w rozgrywkach jest wyjątkowo długa. Nowe rozgrywki rozpoczną się dopiero w połowie sierpnia. Oczywiście liga została przesunięta ze względu na mistrzostwa Europy.

Piłkarze PGE GKS w trakcie okresu przygotowawczego wyjadą na jedno krajowe zgrupowanie w dniach 15-21 lipca. Drużyna trenera Kamila Kieresia rozegra też osiem meczów sparingowych. Pierwszy z nich odbędzie się 11 lipca, a rywalem bełchatowian będzie ŁKS.

W ostatnim treningu przed urlopami nie wzięli udziału: Miroslav Božok, Paweł Buzała, Kamil Kosowski, Mate Lacić (sprawy rodzinne), Paweł Giel, Michał Mak, Kamil Wacławczyk, Maciej Wilusz, Leszek Nowosielski (leczą różnego rodzaju urazy posezonowe), Łukasz Wroński (kadra Polski U-18 w Portugalii), Filip Modelski (rozmowy transferowe) oraz Damian Zbozień, który uzyskał zgodę na wcześniejszy powrót z wypożyczenia do Legii. Osobno trwają rozmowy w sprawie rozwiązania kontraktów z trzema zawodnikami pojawiającymi się w kontekście afery korupcyjnej.

Po testach do domów wrócili już Dawid Kudła, Alan Stulin, Julien Tardowski oraz Adrian Gębalski oczekujący na decyzje sztabu szkoleniowego GKS - pisze oficjalna strona klubu.