Wysoka porażka PGE GKS Bełchatów w sparingu z Koroną Kielce

Piłkarze PGE GKS zostali rozgromieni przez Koroną Kielce w sparingu rozegranym w Bełchatowie.
W drużynie prowadzonej przez Jana Złomańczuka z różnych powodów nie mogło wystąpić aż 11 zawodników: Adrian Basta, Miroslav Bożok, Michał Mak, Maciej Szmatiuk, Adam Stachowiak, Mateusz Mak, Dawid Nowak, Maciej Wilusz, Kamil Wacławczyk, Piotr Piekarski i Łukasz Wroński.

Do przerwy Korona zasłużenie prowadziła 2:0. Siedem minut po wznowieniu gry dołożyła trzecie trafienie. Dla gospodarzy gola strzelił Szymon Sawala, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Drugą bramkę dla bełchatowian zdobył Bartłomiej Bartosiak. Ostatnie słowo jednak należało do gości, którzy w końcówce spotkania trafili po raz piąty.

Za tydzień w sobotę o godz. 13.30 bełchatowianie zmierzą się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

PGE GKS - Korona Kielce 2:5 (0:2)

Gole: Sawala (54.), Bartosiak (82.) - Foszmańczyk (22.), Janota (43.), Sobolewski (52.), Zieliński (66.), Lech (89.)

PGE GKS: Budziłek (60. Paprocki) - Grzelak (46. Flis), Lacić (60. Witasik), Sawala (87. Michalski), Kosowski - Gonzalez (73. Nowosielski), Baran, Stulin (46. Giel), Wróbel, Madej - Buzała (73. Bartosiak)

Korona: Małkowski (46. Hrdlicka) - Golański, Stano (46. Malarczyk), Kiercz, Bodzioch - Foszmańczyk (46. Korzym), Lenartowski (46. Imiela), Lech, Janota (46. Sierpina), Szekely (46. Sobolewski) - Żewłakow (46. Zieliński).