Plaga kontuzji w PGE GKS Bełchatów przed meczem z Podbeskidziem

Jan Złomańczuk, trener PGE GKS Bełchatów, ma spory problem. W sobotnim meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała nie będzie mógł liczyć na kilku podstawowych piłkarzy.
Po 7. kolejkach T-Mobile Ekstraklasy GKS i Podbeskidzie zamykają ligowa tabelę. Bełchatowianie zdobyli do tej pory zaledwie dwa punkty, a ich sobotni rywale - tylko jeden. Dla obu zespołów sobotnie starcie będzie więc wymarzoną okazją na odbicie się od dna.

Niestety, GKS będzie musiał radzić sobie w tym niezwykle ważnym meczu bez kilku podstawowych piłkarzy. Z powodu urazów w sobotę na pewno nie zagrają Dawid Nowak, Maciej Wilusz i bracia Mak, a pod dużym znakiem zapytania stoją występy Adriana Basty, Macieja Szmatiuka i Adama Stachowiaka. Braki kadrowe są na tyle duże, że w ostatnich zajęciach Złomańczuk musiał sięgnąć po graczy z młodej drużyny - Mateusza Szymorka i Pawła Ziębę.

Czy tak osłabiony GKS będzie w stanie pokonać Podbeskidzie i odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie? Początek meczu w Bełchatowie w sobotę o godz. 13.30.

Więcej o: