Pierwszy piłkarz żegna się z PGE GKS. Kontrakt z Pawłem Buzałą rozwiązany

Paweł Buzała rozwiązał kontrakt z PGE GKS Bełchatów za porozumieniem stron. To pierwszy, ale może nie ostatni piłkarz, który zimą pożegna się z klubem z Bełchatowa.
W środku tygodnia sztab szkoleniowy wraz z zarządem klubu podjął decyzję o przesunięciu do Młodej Ekstraklasy siedmiu kolejnych piłkarzy. Łącznie los taki spotkał dziesiątkę graczy. Jednym z nich był Buzała. W sobotę klub z Bełchatowa poinformował, że 27-letni napastnik rozwiązał w sobotę obowiązujący do czerwca 2013 r. kontrakt za porozumieniem stron.

Buzała występował w GKS od wiosny 2011 r. Przez niemal dwa lata rozegrał w drużynie z Bełchatowa 36 spotkań w ekstraklasie. Zdobył w nich osiem goli.

Można spodziewać się, że wkrótce podobnie stanie się w przypadku innych piłkarzy przesuniętych do ME. Przypomnijmy, że jednocześnie szkoleniowcy GKS poszukują wzmocnień do pierwszego składu. W czwartkowym sparingu z Widzewem Łódź wystąpiło ośmiu testowanych, a wśród nich m.in. Michel Garbini Pereira, który pracował z Michałem Probierzem w Arisie Saloniki, były widzewiak Łukasz Grzeszczyk i Mateusz Stąporski, napastnik ŁKS Łódź.