Dwie porażki PGE GKS Bełchatów z Koroną Kielce i Dolcanem Ząbki

W sobotę piłkarze PGE GKS Bełchatów doznali dwóch porażek z Koroną Kielce i pierwszoligowym Dolcanem Ząbki.
W trzecim tegorocznym sparingu drużyna z Bełchatowa przegrała z Koroną Kielce. Spotkanie było rozgrywane w Kleszczowie. W 26. min gola dla PGE GKS strzelił Mateusz Stąporski, a asystę zaliczył Grzegorz Baran.

W spotkaniu z Koroną wystąpiło ośmiu testowanych zawodników, m.in. Serb Petar Borovicanin i młodzieżowy reprezentant Polski Maciej Bobek.

W drugim sobotnim meczu kontrolnym w zmienionym składzie PGE GKS przegrał z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki 1:3. Gola dla bełchatowian w 60. min zdobył Damian Szymański.

W spotkaniu z Dolcanem zagrało kilku młodych zawodników: Bobek z Olimpii Elbląg (rocznik 1992), Antoni Krajnyk z Pogoni Mogilno (1994), Michał Świderski ze Stomilu Olsztyn (1991), Rafał Dzierbicki z Mrągowii Mrągowo (1993).

Korona Kielce - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:1) Gole: Stąporski (26.) - Golański (32.), Jamróz (61.) PGE GKS: I połowa: Podleśny - Borovicanin, Michalski, Wilusz, Kosznik - Michał Mak, Rachwał, Baran, Madej - Wacławczyk - Stąporski; II połowa: Podleśny - Gonzalez, Michalski (63. Bobek), Sawala, Borovicanin - Michał Mak (63. Zięba), Witasik, Grzeszczyk, Bartosiak, Rozwandowicz - Tumicz

PGE GKS - Dolcan Ząbki 1:3 (0:2)

Gol dla PGE GKS: Szymański (60.)

PGE GKS: Paprocki (46. Baranowski) - Basta (62. Wroński), Bobek (55. Turniak), Krajnyk, Widejko (46. Szymański) - Świderski, Zawieja (70. Szymorek), Piekarski (50. Łabędzki), Dzierbicki, Poźniak (28. Michalak) - Kujawa (62. Zięba)