W PGE GKS Bełchatów zatrzymają czołowych piłkarzy? "Interesuje nas szybki powrót do ekstraklasy"

W czwartek drużyna prowadzona przez Kamila Kieresia spotka się na pierwszym treningu po spadku z ekstraklasy. Wszystko wskazuje na to, że uda się zatrzymać większość dotychczasowych piłkarzy.
Do tej pory z PGE GKS pożegnało się tylko dwóch piłkarzy: Łukasz Madej podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze, a z Łukaszem Grzeszczykiem klub nie przedłużył umowy. W Bełchatowie pogodzili się też z odejściem Emilijusa Zubasa. Bramkarz reprezentacji Litwy był objawieniem rundy wiosennej. Po sezonie ma się pojawić w Bełchatowie, lecz tylko po to, by pożegnać się z zespołem, z którym był o krok od utrzymania się w ekstraklasie. W czerwcu kończy mu się wypożyczenie z Daugavy Ryga. W PGE GKS już zdecydowano, żeby nie włączać się do walki o jego zatrzymanie. Taka opcja byłaby rozważana, ale tylko gdyby drużyna pozostała w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Na więcej strat na razie się nie zanosi. Trener Kiereś po zakończeniu rozgrywek przyznał, że chciałby utrzymać minimum 70 proc. zawodników. Wygląda na to, że plan uda się zrealizować. Jest już niemal przesądzone, że na kolejny sezon zostanie w Bełchatowie Patryk Rachwał. Umowa kończy się Grzegorzowi Baranowi, ale istnieje spora szansa, że 31-letni pomocnik dalej będzie grał w PGE GKS. - Tydzień przed zakończeniem ligi prezes Marcin Szymczyk powiedział mi, że klub chciałby mnie zatrzymać. Całkiem możliwe, że tak się stanie. Być może więcej wyjaśni się 20 czerwca, kiedy wszyscy spotkamy się na pierwszych zajęciach - opowiada Baran.

Prawdopodobnie zostanie też 19-letni obrońca Seweryn Michalski, choć otrzymał ofertę z KV Mechelen, 8. drużyny ligi belgijskiej. - Rzeczywiście dostaliśmy ofertę, ale z Sewerynem wiążemy duże nadzieje. Zakładamy, że z nami zostanie - tłumaczy Michał Antczak, rzecznik prasowy PGE GKS. - Nadal podtrzymujemy to, co wcześniej ogłaszaliśmy: wyprzedaż zespołu nie jest brana pod uwagę. Chcemy zatrzymać jak najwięcej podstawowych piłkarzy, bo interesuje nas szybki powrót do ekstraklasy.