PGE GKS Bełchatów wygrał sparing ze Śląskiem Wrocław

W rozegranym we Wrocławiu meczu kontrolnym piłkarze PGE GKS Bełchatów wygrali ze Śląskiem 2:1.
Spotkanie trwało dwa razy 50 minut. Kamil Kiereś, trener PGE GKS, sprawdza w sumie 23 zawodników, w tym m.in. testowanych, czyli Adriana Paluchowskiego ze Znicza Pruszków, Samuelsona Odunkę z Radomiaka i Andreja Prokicia ze Stali Rzeszów.

Do przerwy bełchatowianie przegrywali 0:1 po golu Marco Paixao w 16. min. Po zmianie skuteczniejsi byli goście. W 58. min na listę strzelców wpisał się Mateusz Mak, a 18 minut później wynik ustalił jego brat - Michał.

W sobotę podopieczni Kieresia rozegrają dwa sparingi. Rywalem PGE GKS będzie Korona Kielce (godz. 12) i Pelikan Łowicz (godz. 14).

Śląsk Wrocław - PGE GKS 1:2 (1:0)

Gole: Paixao (16.) - Mateusz Mak (58.), Michał Mak (76.)

Śląsk: I połowa: Kelemen - Socha, Grodzicki, Wasiluk, Pawelec - Plaku, Hołota, Kaźmierczak, Mila, Patejuk - Paixao. II połowa: Wrąbel - Ostrowski, Menzel, Kokoszka, Dudu - Sobota, Juraszek, Stevanović, Cetnarski, Granell - Więzik

PGE GKS: I połowa: Podleśny - Gonzalez, Witasik, Wilusz, Michalak - Samuelson, Rachwał, Szymański, Prokić - Wacławczyk (34. Baran) - Paluchowski; II połowa: Baranowski - Basta, Sawala, Flis, Kosznik - Mateusz Mak, Poźniak (84. Piekarski), Baran, Wroński - Bartosiak, Michał Mak.