Sport.pl

PGE GKS Bełchatów gra z Sandecją, czyli zakończyć rundę w pierwszej dwójce

Piłkarze z Bełchatowa niemal całą rundę jesienną spędzili w pierwszej dwójce. Jeśli w sobotę nie wygrają w Nowym Sączu, mogą ją jednak zakończyć poza miejscem dającym awans
Po ostatnim zremisowanym meczu z Kolejarzem Stróże stało się to, na co zanosiło się od dawna - GKS stracił samodzielne prowadzenie w tabeli. Nie może to jednak dziwić, skoro drużyna wygrała zaledwie trzy z ostatnich dziesięciu spotkań. Dzisiaj podopieczni Kamila Kieresia powalczą o to, by nie stoczyć się jeszcze niżej i po 12 kolejkach nie wypaść z miejsca dającego awans. Szanse na to są niemałe, bo po piętach depczą im aż trzy zespoły - GKS Katowice, Arka Gdynia i Wisła Płock, które tracą do bełchatowian odpowiednio jeden, dwa i trzy punkty.

Jeśli bełchatowianie chcą pewni zakończenia rundy jesiennej w pierwszej dwójce, to w Nowym Sączu muszą wygrać. Nie będzie jednak o to łatwo, bo choć Sandecja po serii trzech meczów bez zwycięstwa spadła na 11. miejsce, to jednak w piłkę grać potrafi. Przekonał się o tym ostatnio m.in. Widzew, który właśnie w Nowym Sączu zakończył swoje występy w Pucharze Polski.

Poza tym po przejęciu zespołu przez trenera Ryszarda Kuźmę (10 sierpnia) Sandecja przegrała u siebie tylko raz, i to w domowym debiucie nowego szkoleniowca. Później zaliczyła serię pięciu spotkań bez porażki, a w ostatnich dwóch miesiącach zdobyła tyle samo punktów co GKS. Mimo to faworytem będą goście, którzy do tej pory na wyjeździe przegrali tylko raz. Początek meczu w sobotę o godz. 16.

PGE dalej z piłkarzami

Po trwających wiele miesięcy rozmowach Polska Grupa Energetyczna zdecydowała się dalej sponsorować GKS. Do podpisania nowej umowy doszło wczoraj, a PGE pozostanie głównym sponsorem bełchatowskiego klubu przez trzy kolejne lata. Nieoficjalnie wiadomo, że porozumienie było możliwe dzięki niedawnemu przejęciu akcji PGE GiEK SA przez stowarzyszenie EKS Skra Bełchatów.

Więcej o:
Komentarze (1)
PGE GKS Bełchatów gra z Sandecją, czyli zakończyć rundę w pierwszej dwójce
Zaloguj się
  • taunus68

    Oceniono 3 razy -1

    Ależ ten Bełchatów słaby,i taki zespół chce do ekstraklasy,z czym do gościa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX