Wysoka wygrana PGE GKS Bełchatów w sparingu ze Skrą Częstochowa

Piłkarze z Bełchatowa w pierwszym sparingu w okresie roztrenowania pokonali trzecioligową Skrę Częstochowa 5:1.
Będący w okresie roztrenowania piłkarze z Bełchatowa rozegrali w piątek pierwszy z trzech sparingów przed urlopami. Trener Kamil Kiereś w spotkaniu ze Skrą Częstochowa postawił w większości na zawodników z pierwszego składu. Oprócz nich szansę gry otrzymali także testowany Przemysław Szymiński z Rozwoju Katowice oraz Piotr Witasik i Krzysztof Michalak z drużyny rezerw. Grających w niej piłkarzy przeciwko Skrze zagrało zresztą znacznie więcej, bo całą ławkę rezerwowych stanowili właśnie zawodnicy na co dzień występujący w III lidze.

Bełchatowianie nie mieli problemów z pokonaniem prowadzącego w tabeli III ligi rywala. Przy dwóch pierwszych bramkach sporo pomogli im jednak rywale, bo po strzałach najpierw Michała Maka, a później Piotra Witasika piłka odbijała się od nich i rykoszetem wpadała do siatki obok bezradnego bramkarza. W drugiej połowie strzelanie rozpoczął i zakończył Michał Mak, a w międzyczasie trafienie zaliczył także jego brat Mateusz. Wygrana GKS mogła być jeszcze wyższa, ale w 53. min ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolejny sparing bełchatowianie rozegrają w środę z Omegą Kleszczów. Trzy dni później czeka ich jeszcze gra kontrolna z Sokołem Aleksandrów, po której rozjadą się na urlopy.

PGE GKS Bełchatów - Skra Częstochowa 5:1 (2:0)

Bramki: Samobóje (15., 35.), Michał Mak (62., 73.), Mateusz Mak (66.)

PGE GKS: Malarz (60. Lenarcik)- Basta (75. Bąkowicz), Szymiński, Wilusz, Michalak - Mateusz Mak (70. Rośniak), Witasik (75. Stolarczyk), Baran, Renusz (60. Gul) - Wacławczyk - Michał Mak

Więcej o: