Siedem bramek PGE GKS Bełchatów w sparingu

Aż 7:0 pokonał PGE GKS Bełchatów trzecioligową Omegę Kleszczów w drugim z trzech zaplanowanych sparingów przed urlopami.
Po wygranej 5:1 ze Skrą Częstochowa podopieczni Kamila Kieresia odnieśli kolejne efektowne zwycięstwo w sparingu. Tym razem ograli trzecioligową Omegę. Popis skuteczności gospodarze dali w drugiej połowie, gdy w ciągu zaledwie 22 minut zdobyli aż sześć goli (w tym dwa z karnych). Trener Kiereś dał pograć aż 23 zawodnikom, w tym wielu z drugiej drużyny. Pełne 90 minut rozegrał jedynie testowany obrońca Rozwoju Katowice Przemysław Szymiński, który z drużyną GKS trenuje już od tygodnia. Z powodu urazów zabrakło Kamila Wacławczyka i Grzegorza Barana.

Trzeci i ostatni sparing GKS rozegra w sobotę, gdy podejmie w Bełchatowie Sokół Aleksandrów. Później piłkarze otrzymają wolne, a na kolejnych zajęciach zjawią się już w nowym roku.

PGE GKS Bełchatów - Omega Kleszczów 7:0 (1:0)

Bramki: Szymański (40.), Wroński (56., 61.), Michał Mak (67., 76. k), Wilusz (70. k), Prokić (78.)

Skład GKS w I połowie: Malarz - Szymiński, Baranowski, Flis, Michalak - Mateusz Mak, Rachwał, Witasik, Renusz - Szymański - Bartosiak.

Skład GKS w II połowie: Podleśny - Basta (70. Turniak), Szymiński, Wilusz, Szymorek - Wroński, Gul, Witasik (65. Sawala), Prokić - Poźniak - Michał Mak