PGE GKS Bełchatów na obozie zagra ze zwycięzcą Ligi Mistrzów

14 lutego zawodnicy PGE GKS Bełchatów wyjadą do Turcji na zgrupowanie przed rundą wiosenną. Trener Kamil Kiereś zaplanował swoim piłkarzom szereg sparingów z drużynami, wśród których nie brakuje utytułowanych ekip
Bełchatowianie w Turcji będą przebywali przez blisko dwa tygodnie, a w tym czasie zagrają cztery mecze kontrolne. Najsilniejszym przeciwnikiem podopiecznych trenera Kieresia z pewnością będzie FC Seongnam (20 lutego). Być może polscy kibice niewiele słyszeli o drużynie z Korei Południowej, jednak osiągnięcia rywali PGE GKS mogą zadziwić. Drużyna z Seongnamu dwukrotnie wygrała w rozgrywkach azjatyckiej Ligi Mistrzów i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w swoim kraju. Co więcej, rywal Polaków został wybrany piątym klubem Azji w XX wieku.

Ponadto PGE GKS w Turcji zmierzy się z serbskim pierwszoligowcem FK Teleoptik (16 lutego), ekstraklasowym FK Taraz z Kazachstanu (24 lutego) oraz pierwszoligowym FK Jenisej Krasnojarsk (25 lutego). Tymczasem piłkarzy PGE GKS w środę czeka pierwsze spotkanie sparingowe w tym roku. Przeciwnikiem bełchatowian będzie MKS Kluczbork (godz. 16.30).