PGE GKS Bełchatów już awansował do ekstraklasy? Rywale bez licencji

Dwaj najgroźniejsi przeciwnicy PGE GKS Bełchatów w walce o awans do ekstraklasy nie dostali licencji
Drużyna z Bełchatowa zajmuje drugie miejsce w I lidze, a do zapewnienia sobie awansu potrzebuje zdobycia dwóch punktów w dwóch ostatnich kolejkach, w których zmierzy się z Kolejarzem w Stróżach i Sandecją Nowy Sącz na swoim stadionie. Okazuje się jednak, że mający jeszcze szanse na wyprzedzenie PGE GKS-u Arka Gdynia i Dolcan Ząbki nie dostały licencji na grę w ekstraklasie. Bełchatowianie otrzymali zgodę, ale zostali objęci nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

Oto komunikat komisji licencyjnej:

1. Licencję na grę w ekstraklasie otrzymały Górnik Łęczna oraz GKS Bełchatów. Ponadto na obydwa kluby zostały nałożone nadzory infrastrukturalne oraz finansowe.

2. Licencji na grę w ekstraklasie odmówiono Arce Gdynia oraz Dolcanowi Ząbki. Obydwa kluby nie spełniły kryteriów F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego. Dolcan nie dostarczył zweryfikowanych przez biegłego dokumentów wymaganych w pkt 10.5 ust. 5 i 6 oraz 10.6 ust. 9 i 10 Podręcznika Licencyjnego, zaś Arka Gdynia nie uregulowała zobowiązań finansowych w stosunku do podmiotów objętych ochroną licencyjną wynikających z przedmiotowych kryteriów.