Trener PGE GKS Bełchatów po awansie do ekstraklasy: "Na pewno na niego zasłużyliśmy"

PGE GKS Bełchatów wygrał w Stróżach z Kolejarzem 1:0 i na kolejkę przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do ekstraklasy. Oto pomeczowe wypowiedzi trenerów obu drużyn:
Kamil Kiereś, trener PGE GKS Bełchatów:

Jest to szczególna konferencja. Zdobyliśmy awans do ekstraklasy i wracamy do niej po rocznej nieobecności. Patrząc na przebieg sezonu na pewno na niego zasłużyliśmy. Zdobyliśmy 60 punktów, po 30 u siebie i na wyjeździe, co pokazuje, że nasza gra była raczej uniwersalna. Oczywiście mieliśmy słabsze mecze, ale również takie, które dodawały swoim przebiegiem kolorytu 1 Lidze. W pierwszej kolejności dziękuję zawodnikom za trudną pracę przez cały rok, za wytrwałość w trudnych chwilach, szczególnie w momencie, gdy po serii dwunastu spotkań bez porażki, nagle przegraliśmy trzy. W Stróżach nie gra się łatwo, Kolejarz na pewno się nie położył, a nasze zwycięstwo było wybiegane na boisku. Dziękuję przewodniczącemu rady nadzorczej, panu Konradowi Piechockiemu, prezesowi GKS Bełchatów, panu Marcinowi Szymczykowi za wsparcie w niełatwych momentach oraz oczywiście wszystkim naszym kibicom, którzy wierzyli w nas do końca. Na szersze podsumowanie przyjdzie czas w tygodniu.

Przemysław Cecherz, trener Kolejarza Stróże:

Gratuluję trenerowi Kieresiowi zwycięstwa i awansu do ekstraklasy. Jeśli chodzi o to spotkanie, to Bełchatów wykorzystał swoją jedną sytuację i później kontrolował sytuację. Grał bardzo ostrożnie, nastawił się na kontrataki, a jak wszyscy wiemy, mają kim kontratakować. My też mieliśmy swoje sytuacje i szkoda remisu, bo chociaż tak chcieliśmy zakończyć, ale osiągnęliśmy nasz cel i utrzymaliśmy się w I lidze