PGE GKS udanie rozpoczął okres przygotowawczy. Wygrana z Jagiellonią

Piłkarze PGE GKS Bełchatów w sobotę rozegrali pierwszy mecz w okresie przygotowawczym do nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Co ciekawe, od razu pokonali Jagiellonię Białystok, czyli przyszłego rywala na najwyższym szczeblu rozgrywek
Spotkanie odbyło się w Gutowie Małym, a bełchatowianie pokonali Jagiellonię 3:1. Bramki dla PGE GKS strzelali Mateusz Mak (z rzutu karnego), Andreja Prokić oraz Bartosz Ślusarski (rzut karny). Jedyne trafienie dla rywali to gol Damiana Kądziora.

Trzeba przyznać, że PGE GKS był stroną dominującą w sparingu. Stwarzali więcej okazji i przede wszystkim byli skuteczniejsi. Co ciekawe, trener bełchatowian Kamil Kiereś zdecydował się przetestować dwa ustawienia. Tym samym w pierwszej połowie PGE GKS grał systemem 4-2-3-1, a w drugiej 4-4-2.

Warto także dodać, że w drużynie z Bełchatowa debiutowali świeżo pozyskani zawodnicy, czyli Adam Mójta, Bartosz Ślusarski i Błażej Telichowski.

Kolejny sparing PGE GKS rozegra 1 lipca w Bełchatowie z Dolcanem Ząbki.

PGE GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1) Bramki: Mateusz Mak 8 (k), Andreja Prokić 72, Bartosz Ślusarski 75 (k) - Damian Kądzior 20 PGE GKS (I połowa): Malarz - Norambuena, Witasik, Telichowski, Szymorek (30. Turniak) - Mateusz Mak, Sawala, Rachwał, Michał Mak - Poźniak - Bartosiak (30. Kirovski) II połowa: Lenarcik - Basta, Baranowski, Flis, Mójta - Wroński (70. Prokić), Baran, Szymański, Renusz - Ślusarski, Turkovs