PGE GKS Bełchatów wyeliminował Sandecję i jest w 1/16 Pucharu Polski

Bramka niezawodnego Michała Maka dała piłkarzom PGE GKS Bełchatów wygraną z Sandecją Nowy Sącz i awans do 1/16 finału Pucharu Polski.
Bełchatowianie przed meczem z Sandecją Nowy Sącz zapowiadali, że do rywalizacji w Pucharze Polski podchodzą poważnie. Wyjściowy skład, w którym doszło tylko do drobnych zmian, to potwierdził. Mimo to w pierwszej połowie - a zwłaszcza w jej końcówce - przewagę mieli gospodarze. Najlepszą okazję zmarnowali jednak goście, a konkretnie Michał Mak, który w 21. min nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej połowie inicjatywę przejęli już bełchatowianie. Trafić do bramki Sandecji bezskutecznie próbowali m.in. Bartosz Ślusarski, Kamil Poźniak i Damian Szymański. Goście decydujący cios zadali w 70. min, gdy po podaniu Ślusarskiego i sprytnym przepuszczeniu piłki przez rezerwowego Danilisa Turkovsa do bramki trafił niezawodny Michał Mak. Dwie minuty wcześniej gospodarze stracili Adriana Frańczaka, który wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Do końca wynik już się nie zmienił i GKS awansował do 1/16 Pucharu Polski.

Sandecja - PGE GKS 0:1 (0:0)

Bramka: Michał Mak (70.)

GKS: Zubas - Sawala Ż, Baranowski, Telichowski, Mójta - Baran, Szymański (66. Turkovs) - Wroński Ż (66. Prokić), Poźniak, Michał Mak - Ślusarski (83. Bartosiak)