PGE GKS Bełchatów wygrał w sparingu z Podbeskidziem

W rozegranym w Bełchatowie sparingu piłkarze PGE GKS pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1.
Z powodu przerwy na mecze reprezentacji ekstraklasa w ten weekend pauzuje. Wiele drużyn postanowiło wykorzystać ten czas na rozegranie sparingu. Podobnie było z GKS, który w sobotę na własnym stadionie zmierzył się z Podbeskidziem. Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył Paweł Komołow, który wykończył płaskie dośrodkowanie ze skrzydła od Mateusza Szymorka. Wcześniej blisko zdobycia gola byli goście, ale strzał Macieja Iwańskiego zatrzymał się na słupku.

W drugiej połowie obie drużyny wystawiły dwie nowe jedenastki. GKS szybko podwyższył prowadzenie, bo już w 50. do bramki Podbeskidzie pięknym wolejem trafił Piotr Witasik. Goście odpowiedzieli dziesięć minut później, gdy Krzysztof Chrapek wykończył indywidualną akcję.

W zespole GKS zabrakło trzech graczy przebywających na zgrupowaniach swoich reprezentacji (Damian Szymański i Łukasz Wroński zostali powołani do młodzieżówki, a Emilijus Zubas do kadry Litwy) oraz czterech leczących urazy: Kamila Wacławczyka, Aleksisa Norambueny oraz braci Mateusza i Michała Maków.

PGE GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)

Bramki: Komołow (20.), Witasik (50.) - Chrapek (60.)

GKS I połowa: Malarz - Basta, Baranowski, Flis, Szymorek - Baran, Rachwał - Komołow, Poźniak, Prokić - Turkovs

GKS II połowa: Lenarcik - Turniak, Witasik,Telichowski, Mójta - Sawala, Rachwał - Zięba, Flaszka, Ślusarski - Bartosiak

Podbeskidzie I połowa: Pesković - Byrtek, Deja, Stano, Tomasik - Śpiączka, Iwański, Lenartowski, Chmiel - Korzym, Demjan

Podbeskidzie II połowa: Pesković - Sokołowski, Byrtek, Pietrasiak, Adu - Śpiączka (60. Gladus), Deja, Felsz, Malinowski - Chrapek, Cisse