Alexis Norambuena z PGE GKS: "Jestem gotowy do gry. Wszystko zależy od trenera"

Alexis Norambuena, obrońca PGE GKS, wraca do składu po długiej kontuzji ścięgna Achillesa. Mimo że bełchatowianie doskonale spisują się w obronie, Palestyńczyk chce walczyć o miejsce w meczowej jedenastce
Rozmowa z

Alexisem Norambueną

piłkarzem PGE GKS Bełchatów

Maciej Nowocień: W Białymstoku zostałeś szczególnie przywitany przez kibiców. Spędziłeś tam pięć lat...

Alexis Norambuena: Cieszę się, że dobrze zostałem zapamiętany w Białymstoku. Gdy przyjechałem do Polski, to Jagiellonia była pierwszym moim zagranicznym klubem. Spędziłem tam sporo czasu i wiadomo, że mam tam sporo kolegów i przyjaciół. To fajne, że zostałem tak przywitany i to na nowym, bardzo ładnym stadionie.

Stadion w Białymstoku rzeczywiście robi wrażenie...

- To prawda, ale nasz w Bełchatowie też idealnie spełnia swoją rolę. To małe miasto, więc większego obiektu nam nie trzeba. Stadion w Białymstoku zasługuje na miano takiego z Ligi Mistrzów. Jagiellonia zawsze miała też idealnie przygotowaną murawę i nie inaczej było tym razem. Cieszymy się więc, że wygraliśmy na takim terenie, a te trzy punkty są dla nas bardzo ważne. Cóż, pozostaje czekać na kolejny mecz i znów osiągnąć dobry wynik.

Jak się czujesz po kontuzji? W pucharowym meczu w Gliwicach wyszedłeś na boisko, ale w Białymstoku nie zanotowałeś ani minuty.

- To była tylko i wyłącznie decyzja naszego trenera. Przez dwa miesiące po kontuzji dostałem jeszcze zakaz biegania. Dopiero od dwóch tygodni trenuję na pełnych obrotach. Nie jestem więc jeszcze w wyśmienitej formie, ale staram się szybko wrócić do zdrowia. Jestem gotowy do gry i czekam na ruch szkoleniowca. Spędziłem tyle czasu na leczeniu, że mam już tego dość. Mimo faktu, że chłopaki sobie dobrze radzą, to chcę grać i będę walczył o miejsce w składzie.

Myślisz, że dostaniesz szansę już w najbliższym meczu z Cracovią?

- Trudno jest mi powiedzieć. Nasza linia defensywna spisuje się bardzo dobrze i nie wiem czy trener będzie chciał coś w niej zmieniać. Wszystko będzie zależało od niego.