PGE GKS Bełchatów się wzmacnia. "Większa rywalizacja cieszy"

Trzech nowych piłkarzy pojawiło się na pierwszym treningu PGE GKS w nowym roku. - Im większa rywalizacja, tym lepiej - cieszy się ze wzmocnień obrońca Błażej Telichowski
Aż 33 zawodników wzięło udział w poniedziałkowych zajęciach beniaminka, pierwszych w tym roku. W grupie tej było trzech, którzy tego dnia podpisali kontrakty. Transfery Macieja Małkowskiego i Sebastiana Olszara zapowiadaliśmy już miesiąc temu. Pierwszy rozwiązał kontrakt z Górnikiem Zabrze, a drugiemu wygasła umowa w pierwszoligowej Flocie Świnoujście. - Maciek i Sebastian to bardzo doświadczeni piłkarze i z pewnością ich pozyskanie wyjdzie nam na dobre - ocenia Telichowski. W poniedziałek zawodnikiem GKS został też Robert Dadok. To 18-letni pomocnik, wypożyczony do końca sezonu z GTV Stadion Śląski.

Formalnie po raz pierwszy jako zawodnik GKS trenował też Seweryn Michalski. Wracający do Bełchatowa młody obrońca podpisał bowiem umowę ostatniego dnia przed przerwą urlopową. - Na mojej pozycji też będzie więc większa rywalizacja. A jest przecież jeszcze Marcin Flis, który w ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław także pokazał się z dobrej strony - zauważa Telichowski. - Nikt za darmo miejsca w wyjściowym składzie mi więc nie da.

Na testach jest też 18-letni Damian Dudała, obrońca SMS Łódź, który nie przebił się w Jagiellonii Białystok. Klubu ma za to szukać sobie Danilis Turkovs.

Pierwszy sparing PGE GKS zaplanowano na 14 stycznia (z MKS Kluczbork), a półtora tygodnia później drużyna wyjedzie na obóz do Turcji.